W gościnnych progach krakowskiego Hotelu Vistula odbyło się świąteczne spotkanie podopiecznych projektu „Siatkówka Łączy Narody”.

To już trzeci etap inicjatywy, która powstała pod koniec 2022 roku. Była to odpowiedź środowiska siatkarskiego na sytuację ukraińskiej społeczności, która w wyniku zbrojnej agresji na Ukrainę zmuszona była opuścić kraj.

- Tym razem spotkanie miało charakter asymilacyjno-integracyjny. W drugim z etapów stawialiśmy na sport, a teraz chcemy nadać priorytet relacjom międzyludzkim. Tym bardziej, że nasi goście w Polsce są już jakichś czas i coraz lepiej się tu czują – mówi Sławomir Supa, koordynator projektu „Siatkówka Łączy Narody”.

- Wiemy jak trudna jest to sytuacja, tym bardziej, że konflikt wciąż trwa i wciąż nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy się skończy. Wiele osób żyje w zawieszeniu, a rodziny zostały rozdzielone, dlatego takimi małymi gestami - śpiewaniem kolęd, wspólnym posiłkiem, prezentami i wspólnymi aktywnościami, chcemy umilić naszym gościom okres świateczno-noworoczny – dodał Janusz Uznański, wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Siatkówka.

W spotkaniu wzięło udział sześć drużyn z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego, a były to: SMS Wieliczka, Sparta Kraków, Fun Sport Kielce, Hutnik Kraków, Silesia Volley Mysłowice i MKS Pogoń Proszowice.

Link do wideo pod adresem: https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/25000-swieta-projektu-siatkowka-laczy-narody-galeria-wideo