Fundacja ”POLSKA SIATKÓWKA” jest Organizacją non-profit Pożytku Publicznego, powołaną do życia w 2006 roku, przez Polski Związek Piłki Siatkowej, a w 2013 uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

Naszą misją jest pomaganie, wspieranie oraz aktywizowanie osób i podmiotów, ściśle związanych ze środowiskiem siatkarskim, które z różnych powodów znalazły się w trudnym położeniu życiowym lub zawodowym. Osoby te, zazwyczaj nie są z w stanie samodzielnie powrócić do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym.

Zostaliśmy powołani głównie po to, aby przywracać nadzieję, wspierać i pomagać. Chęć niesienia pomocy innym bez ograniczeń wiekowych sprawia, że nasza organizacja systematycznie rozwija swoją działalność. W pierwszej kolejności prowadzimy akcje na rzecz osób najuboższych ze środowiska siatkarskiego oraz zawodniczek i zawodników, którym kontuzje uniemożliwiły dalsze kontynuowanie kariery sportowej. Nasze działania prowadzimy na terenie całego kraju. Bezpośrednio objęliśmy wsparciem finansowym i rzeczowym wiele osób związanych z piłką siatkową, którym kontuzje bądź sytuacja życiowa uniemożliwiły kontynuowanie dalszej kariery sportowej lub znalazły się w trudnej sytuacji finansowej w wyniku ciężkiej choroby.

Naszymi beneficjentami byli między innymi: Andrzej Niemczyk - trener Złotej Reprezentacji Kobiet, którego wspieraliśmy towarzysząc mu do ostatnich chwil Jego życia; Jolanta Molenda - wielokrotna reprezentantka Polski, która w wyniku nieszczęśliwych splotów wydarzeń stała się osobą bezdomną. Dzięki zaangażowaniu całego środowiska siatkarskiego, a przede wszystkim swoich koleżanek z reprezentacji Polski i Fundacji Polska Siatkówka oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, miała szansę na krótki powrót do normalnego życia przed śmiercią, spowodowaną olbrzymim wyniszczeniem organizmu. Do grona Naszych podopiecznych trafił również Ryszard Kruk - były trener kadry narodowej mężczyzn, któremu współfinansowaliśmy zakup wózka inwalidzkiego oraz koszty leczenia.

I tak można by dalej przytaczać i opisywać kolejne koleje losów członków Naszej wielkiej Rodziny siatkarskiej, którzy całkowicie oddali się najpiękniejszej dyscyplinie sportowej, jaką jest piłka siatkowa.

Mocno angażujemy się w pomoc zawodnikom we wszystkich przedziałach wiekowych, dofinansowując im koszty leczenia i rehabilitacji w ramach Funduszu Opieki Rehabilitacji; Systematycznie wspieramy finansowo Seniorów z Rodziny Siatkarskiej, którzy w latach swojej świetności odnosili sukcesy w naszej dyscyplinie sportowej, a którym sytuacja zdrowotna lub finansowa nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie.

Dbając o tradycję, organizujemy Doroczne Spotkania Rodziny Siatkarskiej, stwarzamy tym samym możliwość spotykania się wszystkich pokoleń związanych z Polską Siatkówką. To niezwykła okazja by podziękować i uhonorować ludzi, którzy wiele serca i dużą część swojego życia poświęcili dla Polskiej Siatkówki. To właśnie dzięki bezpośredniemu kontaktowi z Nimi, mamy możliwość dotarcia do najbardziej potrzebujących naszej pomocy, którą staramy się nieść jak najszybciej.

Działając zgodnie z założeniami statutowymi fundacji i przy olbrzymim wsparciu Naszych darczyńców, regularnie przekazujemy sprzęt do grania dla najmłodszych w postaci: strojów sportowych, piłek i siatek oraz wspieramy organizację turniejów siatkarskich we wszystkich kategoriach wiekowych organizowanych na terenie całego kraju. Dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Profesjonalnej Lidze Siatkówki, darczyńców przekazujących Fundacji Polska Siatkówka 1% swojego podatku oraz obu Ministerstw Sportu i Turystyki, Pracy i Polityki Społecznej od 2009 roku wspieraliśmy Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej realizując największy w świecie program mini siatkówki Kinder + Sport. Dzięki zaangażowaniu Ministerstw naszymi flagowymi projektami dziecięcymi były: Siatkówka, nauka plus wychowanie oraz Festiwal siatkówki, w których wzięło udział kilka tysięcy młodych pasjonatów siatkówki z całej Polski. Dzięki realizacji takich projektów, staramy się uczyć i wychowywać naszych najmłodszych adeptów siatkówki przekazując im najważniejsze wartości.

Pamiętajmy, że każda pomoc jest ważna! Jeśli chcesz wspomóc nasze działania, możesz przyłączyć się do naszych akcji. Możesz również pomóc, pozyskując dla fundacji innych darczyńców lub informując swoich znajomych o naszej działalności - W każdej chwili możesz też dokonać wpłaty na podane niżej konto Fundacji „POLSKA SIATKÓWKA”, w tytule przelewu podając, na jaki cel mają zostać przeznaczone, przekazane przez Ciebie pieniądze. Bank Millennium 29 1160 2202 0000 0002 2210 8942

Z każdym początkiem roku, każdy zaczyna przygotowywać swoje roczne rozliczenie podatkowe. Bardzo prosimy  o pamięć. Każdy 1% przekazany na działalność fundacji jest bezcenny!

Przekazując 1% swojego podatku dochodowego możesz pomóc wielu potrzebującym osobom ze środowiska siatkarskiego. Wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym wpiszesz Nasz numer KRS 0000252569

Chcąc pomóc za Naszym pośrednictwem innym podmiotom lub osobom ze środowiska siatkarskiego, dopisz do kogo ma trafić Twój 1% podatku.

Wszystkim Darczyńcom i Donatorom, którzy wspierają Nasze działania, z całego siatkarskiego wielkiego serca DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!