W Legionowie odbył się event sportowy finansowany z programu Mikro Granty, którego operatorem jest Fundacja Orły Sportu. W spotkaniu udział wzięła mistrzyni Europy Joanna Mirek oraz brązowa medalistka ME - Joanna Kaczor Bednarska. 


Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego treningu - rozgrzewka, ćwiczenia z piłkami, gry i zabawy, siatkarskie odbicia, a na koniec krótkie mecze. Po wyczerpujących zajęciach  odbyła się rozmowa z gwiazdami siatkówki. Dziewczyny odpowidały o swoich początkach z siatkówką, o sukcesach ale i o porażkach, chętnie odpowiadały na liczne pytania dzieci. Po spotakniu uczestnicy udali się na poczęstunek. 

Po części sportowej Pan Norbert z pogatowia ratunkowego zorganizował dla uczestników eventu kurs pierwszej pomocy. Ważne umiejśtności zostały zaprezentowane i przekazane w bardzo ciekawy i zabawny sposób. W dalszej części odbył się warszatat z dietetykiem, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wodzie i jedzeniu. Omówiliśmy różne nawyki jedzeniowe. Na koniec zostały wręczone medale i dyplomy za udział w projekcie. Każdy z uczestników dostał również pakiet prezentowy.