Ponad setka dzieci i rodziców wzięła udział w wyjątkowym projekcie – „Siatkówka łączy pokolenia”. Realizuje go Fundacja „Polska Siatkówka”, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W krakowskiej TAURON Arenie rodziny miały możliwość wspólnego potrenowania z mistrzami olimpijskimi – genialną drużyną Huberta Wagnera.

„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wyjątkowych spotkań międzypokoleniowych, skierowany do całych rodzin, mający na celu zachęcenie młodzieży i dzieci do aktywności sportowej oraz poznania wybitnych sportowców, którzy zdobywali dla Polski medale wielkich imprez międzynarodowych. Projekt zakłada promocję aktywności poprzez siatkówkę, ma zachęcić do jej uprawiania na poziomie amatorskim, jak i aktywnego kibicowania reprezentacji Polski.
– Siatkówka łączy pokolenia to projekt, który ma zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania siatkówki – mówi Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.  – Chcemy by pamiętano o tych, którzy święcili największe sukcesy naszej siatkówki, by o nich pamiętano i je doceniano. Bez tych wspaniałych mistrzów świata czy olimpijskich nie udałoby się zaszczepić naszej dyscypliny tak wielu Polakom – dodaje.
W ramach serii spotkań – poza Krakowem te wyjątkowe treningi odbędą się jeszcze w Warszawie, Katowicach i Bydgoszczy – przeprowadzone zostaną działania w trzech głównych obszarach – aktywności sportowej, spotkań z mistrzem oraz spotkań Rodziny Siatkarskiej. W ramach pierwszego całe rodziny uczestniczące w zajęciach wspólnie wykonywały zadania ruchowe i sportowe. Po zakończeniu wspólnej zabawy uczestnicy mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dawnymi gwiazdami sportu. W Krakowie w treningi, który prowadził były reprezentant Polski Marcin Prus, wzięli udział członkowie złotej drużyny Huberta Wagnera: Marek Karbarz, Edward Skorek, Zbigniew Lubiejewski, Mirosław Rybaczewski oraz Grzegorz Wagner, były reprezentant Polski.
Bardzo się cieszę, że możemy wziąć udział we wspólnym treningu z rodzinami – podkreśla Marek Karbarz. – To wspaniałe patrzeć na dzieci, które tak się cieszą z gry w siatkówkę. Jestem szczęśliwy z dzisiejszej zabawy i treningów, to bardzo potrzebna i miła dla nas inicjatywa.
Siatkówka łączy pokolenia to projekt, który ma za zadanie zachowanie pamięci o wielkich mistrzach naszej siatkówki – podkreśla Janusz Uznański, wiceprezes Fundacji „Polska Siatkówka”. – Poprzez te aktywność siatkarską chcemy zaprezentować tych wszystkich ludzi, którzy stworzyli podwaliny pod dzisiejszą pozycję siatkówki jako sportu narodowego. Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie naszej inicjatywy – dodaje.
Projekt – „Siatkówka łączy pokolenia” przeprowadzony zostanie w czterech polskich miastach. Pełne informacje można znaleźć w mediach społecznościowych Fundacji „Polska Siatkówka” oraz partnerskich mediach Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
17c 4
17c 2
17c 1