Niezmienne od trzynastu lat Polski Związek Piłki Siatkowej wspiera szlachetne działania Fundacji Herosi. W tym roku ten sojusz wspomagać będzie Fundacja Polska Siatkówka.

Otwarcie trójstronnej współpracy będzie mieć miejsce w Gdańsku podczas turnieju Ligi Narodów.

Fundacja Herosi pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi z całej Polski – pacjentom Kliniki Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Lata wspólnych działań ratujących życie i zdrowie małych pacjentów nie byłoby możliwe najwspanialszych kibiców na świecie, bez wsparcia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, siatkarek i siatkarzy, a od tego roku do tego grona włącza się Fundacji Polska Siatkówka. Dzięki zaangażowaniu siatkarskiego środowiska fundacja na bieżąco wspiera placówkę w zakupach niezbędnych leków i specjalistycznego sprzętu; mobilnego roentgena, kardiomonitorów, pomp do podawania chemioterapii, stołu operacyjnego.

Wierzymy, że nasza współpracy zwiększy naszą moc działania i pomocy naszym wspólnym podopiecznym. Razem jesteśmy w stanie osiągnąć więcej, uratować jeszcze więcej istnień – mówi Aneta Rostkowska-Rau – wiceprezes Fundacji Herosi.

Nigdy nie zdarzyło się, by nakłaniać kogokolwiek z naszego środowiska do zaangażowania w działania Herosi. Wkraczamy w czternasty rok współpracy pełni nadziei, że pomożemy wielu, wielu dzieciakom – dodaje Jacek Sęk – wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Obowiązkiem Fundacji Polska Siatkówka jest wspieranie działań, które dowodzą o szlachetności siatkarskiej rodziny. Takiego potencjału nie wolno marnować, bo tu chodzi o zdrowie i życie dzieci. Razem damy radę – uzupełnia Janusz Uznański – wiceprezes Fundacji Polska Siatkówka.

Największe zasługi dla sojuszu PZPS i fundacji, jak zawsze położą niezawodni i hojni kibice Polskiej Siatkówki.