Blisko setka dzieci i rodziców wzięła udział w wyjątkowym projekcie – „Siatkówka łączy pokolenia” finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W krakowskiej Tauron Arenie rodziny miały okazję potrenować z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata, członkami złotej drużyny Huberta Jerzego Wagnera.

„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wyjątkowych spotkań międzypokoleniowych, skierowany do całych rodzin, mający na celu zachęcenie młodzieży i dzieci do aktywności sportowej oraz poznania wybitnych sportowców, którzy zdobywali dla Polski medale wielkich imprez międzynarodowych. Projekt zakłada promocję aktywności poprzez siatkówkę, ma zachęcić do jej uprawiania na poziomie amatorskim, jak i aktywnego kibicowania reprezentacji Polski.

– Siatkówka łączy pokolenia to projekt, który ma zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania siatkówki – mówi Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.  – Chcemy by pamiętano o tych, którzy święcili największe sukcesy naszej siatkówki, by o nich pamiętano i je doceniano. Bez tych wspaniałych mistrzów świata czy olimpijskich nie udałoby się zaszczepić naszej dyscypliny tak wielu Polakom – dodaje.

Całe rodziny uczestniczące w projekcie wykonywały zadania ruchowe i sportowe. W pierwszej kolejności uczestniczyli w rozgrzewce prowadzonej przez byłego reprezentanta Polski Marcina Prusa, a później zostali podzieleni na grupy i dołączyli do drużyn kierowanych przez zawodników złotej drużyny Wagnera, byli to: Edward Skorek, Stanisław Gościniak, Ryszard Bosek, Mirosław Rybaczewski, Zbigniew Lubiejewski, Marek Karbarz i Wiesław Czaja.

Po wspólnym treningu i rywalizacji grup w konkurencjach sportowych był czas na rozmowy z dawnymi gwiazdami sportu. Opowieści i pytań było bardzo dużo. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a my nie możemy doczekać się kolejnych spotkań.

– „Siatkówka łączy pokolenia” to projekt, który ma za zadanie zachowanie pamięci o wielkich mistrzach naszej siatkówki – podkreśla Janusz Uznański, wiceprezes Fundacji „Polska Siatkówka”. – Poprzez te aktywność siatkarską chcemy zaprezentować tych wszystkich ludzi, którzy stworzyli podwaliny pod dzisiejszą pozycję siatkówki jako sportu narodowego. Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie naszej inicjatywy – dodaje.

A my już teraz zapraszamy do śledzenie naszej strony WWW i kanałów w social media, gdzie będziemy informować o kolejnych spotkaniach z cyklu „Siatkówka łączy pokolenia”.