To będzie kolejne święto dla całych rodzin zakochanych w siatkówce. W sobotę 29 października w Bydgoszczy odbędzie trzecie spotkanie z cyklu „Siatkówka łączy pokolenia”. Młodzi pasjonaci siatkówki, a także ich rodzice i dziadkowie, będą mieli okazję wziąć udział w siatkarskich zajęciach oraz spotkać się z prawdziwymi mistrzami tego niezwykle popularnego w Polsce sportu.

– „Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wydarzeń, które mają na celu wzmocnienie więzi międzypokoleniowej na linii senior-rodzic-dzieci. Chcemy kształtować pozytywne emocje w rodzinie, zachęcać do aktywności fizycznej, promować zdrowy styl życia i dyscyplinę jaką jest siatkówka. Naszym celem jest także podtrzymanie pamięci o wybitnych postaciach ze świata siatkówki – mówi Janusz Uznański, wiceprezes Fundacji „Polska Siatkówka”.

Spotkanie w Bydgoszczy rozpocznie się o godz. 15.00. Uczestnicy akcji wezmą udział w atrakcyjnej rozgrzewce oraz treningu i konkurencjach sportowych, które poprowadzi były reprezentant Polski Marcin Prus. Dwie godziny później, po zajęciach i poczęstunku, odbędzie się spotkanie z mistrzami.

– W Bydgoszczy będziemy gościć wybitne postaci polskiej siatkówki. Będą z nami mistrz świata i mistrz olimpijski Włodzimierz Sadalski, wielokrotna reprezentantka Polski Agnieszka Malinowska, czterokrotna mistrzyni Polski Agnieszka Kosmatka, reprezentant Polski i olimpijczyk z Aten Piotr Gabrych, reprezentant Polski w siatkówce plażowej i wielokrotny medalista mistrzostw Polski Jarosław Piotrowski, a także Wojciech Jurkiewicz, także były reprezentant Polski – wymienia Uznański.

Po wspólnych zdjęciach i rozdaniu bogatych pakietów, na uczestników czeka jeszcze jedna wielka atrakcja – możliwość uczestniczenia w meczu TAURON Ligi. O godz. 19 w sąsiadującej z Sisu Areną hali Łuczniczka odbędzie się bowiem mecz pierwszej kolejki rozgrywek TAURON Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Roleski Grupa Azoty Tarnów. Wszyscy uczestnicy akcji „Siatkówka łączy pokolenia” będą mogli bezpłatnie zająć miejsca na trybunach i podziwiać w akcji siatkarki obu drużyn.

Projekt „Siatkówka łączy pokolenia” przeprowadzony zostanie w czterech polskich miastach. Za nami już spotkania w Katowicach i Krakowie, 29 października odbędzie się wydarzenie w Bydgoszczy, a jeszcze przed końcem roku zaplanowane jest spotkanie w Warszawie. Pełne informacje można znaleźć w mediach społecznościowych Fundacji „Polska Siatkówka” oraz partnerskich mediach Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.