Podczas turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski Mężczyzn rozgrywanego podczas tego weekendu w krakowskiej TAURON Arenie Fundacja Polska Siatkówka przeprowadzi zbiórkę pod hasłem „Siatkarska Rodzina” pomaga.

Niemal trzydziestu wolontariuszy zwracać się będzie do empatycznych i wrażliwych kibiców siatkarskich o wsparcie dla osób ze środowiska siatkarskiego, które zapadły na ciężkie choroby, wymagają rehabilitacji, bądź znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Już w roku ubiegłym fundacji udało się pomóc sędzinie, która dzięki ofiarności środowiska wróciła do zdrowia po ciężkiej walce z nowotworem. Z kolei była siatkarka może kontynuować leczenie również związane z chorobą onkologiczną dzięki gwarancji jej współfinansowania przez fundację. Jak co roku fundacja wsparła siatkarskie seniorki i seniorów, którzy  mogli godnie spędzić czas Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Fundacja Polska Siatkówka od lipca zeszłego roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizuje Program „Siatkówka łączy narody”, dedykowany integracji i asymilacji poprzez sport wojennych uchodźców z Ukrainy.

Jesteśmy bardzo  wdzięczni siatkarskiej rodzinie, bo też tak określamy naszych kibiców, za niezmienne wsparcie dla naszych działań. Nasze środowisko wielokrotnie dowiodło, że obdarzone jest wielkim sercem i wrażliwością. Dlatego po raz kolejny mamy śmiałość zwrócić się o wsparcie dla potrzeb, których wcale nie jest mało. Chcemy pomoc byłemu trenerowi, który cierpi na postępującą chorobę powodującą coraz poważniejsze ograniczenia ruchowe. Podjęliśmy  też wyzwanie, być wesprzeć byłą siatkarkę, która dzielnie walczy z nowotworem – mówi Janusz Uznański, wiceprezes zarządu Fundacji Polska Siatkówka. – Dowodem, że warto pomagać jest były członek sztabu Huberta Wagnera, który dzięki szybkiemu wsparciu fundacji szczęśliwie przeszedł zabieg i… nie stracił wzroku – dodaje Uznański.

Wolontariusze Fundacji Polska Siatkówka wyposażeni w puszki i ubrani w specjalne, czerwone koszulki obecni będą w sobotę i niedzielę. Stoisko fundacji znajdujące się nieopodal wejścia głównego do TAURON Areny sprzedawać będzie atrakcyjne cegiełki (książki, kalendarze, kubki, itp.). Wszystkie datki trafią do potrzebujących.

Zachęcamy jednocześnie do przekazywania 1,5% z rozliczenia ubiegłorocznego podatku. KRS 0000252569 lub bezpośrednie wpłaty na konto: Bank Millennium 29 1160 2202 0000 0002 2210 8942

SIATKARSKA RODZINO – liczymy na WAS!