Blisko sto dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie wzięli udział w trzeciej tegorocznej odsłonie akcji „Siatkówka łączy pokolenia”. Kolejny raz była okazja do wspólnego potrenowania, zabawy, posłuchania byłych gwiazd siatkówki i przede wszystkim wspólnego spędzenia czasu.

„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wydarzeń, które mają na celu wzmocnienie więzi międzypokoleniowej na linii senior-rodzic-dzieci. Uczestnicy najpierw aktywnie ćwiczą pod okiem wielkich mistrzów polskiej siatkówki, a później mają okazję z nimi porozmawiać. W Bydgoszczy akcję wsparli m.in. wielokrotna reprezentantka Polski Agnieszka Malinowska, mistrzyni Europy z 2003 roku Dominika Leśniewicz, czterokrotna mistrzyni Polski Agnieszka Kosmatka, reprezentant Polski i olimpijczyk z Aten Piotr Gabrych oraz Wojciech Jurkiewicz, także były reprezentant Polski.

– Mam nadzieję, że w przyszłości, kiedy te dzieciaki będą pisać swoje sportowe CV, rozpoczną od tego, że tu w Bydgoszczy podczas imprezy „Siatkówka łączy pokolenia” zaczęli swoją przygodę pod okiem wybitnych gwiazd polskiej – mówi Janusz Uznański, wiceprezes Fundacji Polska Siatkówka, która organizuje cykl zajęć w całej Polsce.

Po wspólnych zdjęciach i rozdaniu bogatych pakietów, uczestnicy spotkania mieli okazję uczestniczenia w meczu =TAURON Ligi, w którym OnlyBio Pałac Bydgoszcz zmierzył się z Roleskim Grupą Azoty Tarnów. Projekt „Siatkówka łączy pokolenia”, współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przeprowadzony zostanie w czterech polskich miastach. Za nami już spotkania w Katowicach, Krakowie i Bydgoszczy, a jeszcze w listopadzie zaplanowane jest spotkanie w Warszawie. Pełne informacje można znaleźć w mediach społecznościowych Fundacji „Polska Siatkówka” oraz partnerskich mediach Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Bardzo lubię takie akcje. Fajnie, że mama, tata, czy dziadek mogą poćwiczyć. Siatkówka zawsze łączyła pokolenia, bo to najpiękniejsza dyscyplina. My nie mieliśmy takiego sprzętu i takich możliwości. Teraz dzieciaki mogą z tego wszystkiego korzystać, więc zamiast komórek, czy komputerów polecam piłkę siatkową. Nie ma nic piękniejszego niż sport. Sport to zdrowie, a siatkówka jest tego najlepszym przykładem – dodała Dominika Leśniewicz.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom naszych akcji i już zapraszają na spotkanie w Warszawie, które już niedługo, bo 20 listopada, odbędzie się w Warszawie. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia i wspaniałą rodzinną atmosferę.