Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Siatkówka łączy pokolenia”. Tym razem projekt finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zawitał do Olsztynka.
 
„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl spotkań międzypokoleniowych, skierowany do całych rodzin, mający na celu zachęcenie młodzieży i dzieci do aktywności sportowej oraz poznania wybitnych sportowców, którzy zdobywali dla Polski medale wielkich imprez międzynarodowych. Projekt zakłada promocję aktywnego i zdrowego stylu życia oraz popularyzację siatkówki.

-Dziękuję Fundacji Polska Siatkówka oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki, że wspierają takie projekty. To bardzo ważne, że podczas wielkich sukcesów siatkówki upamiętniane są jeszcze te z lat 70. Dla tych osób, które miały styczność z tamtą siatkówką, dzisiejsze czasy są świetną jej kontynuacją – powiedział wielokrotny reprezentant Polski Marcin Prus – Takie spotkania są bardzo ważne bo pokazują, że każdy w siatkówkę może grać – dodał.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadził Marcin Prus. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na grupy i przypisani do Mistrzów, a w Olsztynku byli to: Dorota Świeniewicz – dwukrotna mistrzyni Europy, Zbigniew Lubiejewski – mistrz olimpijski z Montrealu oraz Grzegorz Wagner – wielokrotny reprezentant Polski i syn Huberta Jerzego Wagnera.

Wraz z Mistrzami grupy uczestniczyły w rywalizacji sportowej w różnych konkurencjach. Na uczestników czekała również znakomita wystawa sportowa, a następnie przyszedł czas na rozmowy z Mistrzami. Było wiele ciekawych pytań, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec każdy z uczestników dostał drobny upominek.

- Siatkówka łączy pokolenia to bardzo fajna impreza, która rzeczywiście łączy pokolenia. Dzieci przychodzą razem z rodzicami i wspólnie uczestniczą w aktywności sportowej. Jednak oprócz sportu jest dużo ciekawych opowieści, rozmów i znajomości. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą miło wspominać czas spędzony razem z nami. Dla nas to była przyjemność – powiedział Zbigniew Lubiejewski.