W trakcie mistrzostw świata siatkarzy, tuż przed wielkimi finałami w Katowicach, odbędzie się wyjątkowe siatkarskie spotkanie dla całych rodzin. Dzieci, rodzice, dziadkowie będą mogli wspólnie w piątek 9 września spotkać dawnych mistrzów siatkówki, potrenować z nimi i poznać ciekawej historie naszych mistrzów. Ten ciekawy projekt realizuje Fundacja „Polska Siatkówka”, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wyjątkowych spotkań międzypokoleniowych, skierowany do całych rodzin, mający na celu zachęcenie młodzieży i dzieci do aktywności sportowej oraz poznania wybitnych sportowców, którzy zdobywali dla Polski medale wielkich imprez międzynarodowych. Projekt zakłada promocję aktywności poprzez siatkówkę, ma zachęcić do jej uprawiania na poziomie amatorskim, jak i aktywnego kibicowania reprezentacji Polski.
W najbliższy piątek 9 września, w sali gimnastycznej Spodka przy ul. Wojciecha Korfantego 35, odbędzie się już drugie spotkanie w ramach projektu, pierwsze miało miejsce w Krakowie. Przypomnijmy, że już w sobotę i w niedzielę w Katowicach odbędą się decydujące mecze mistrzostw świata. Spotkanie w takim miejscu będzie miało wyjątkowy charakter.
- Mistrzostwa Świata siatkarzy to z jednej strony olbrzymia promocja Katowic, z drugiej natomiast szansa na popularyzacje danej dyscypliny sportowej i zarażenie bakcylem najmłodszych. Dlatego przy okazji każdego takiego sportowego wydarzenia staramy się, by towarzyszyły mu wydarzenia towarzyszące dla całych rodzin. W Katowicach odbył się już piknik siatkarski, teraz przed najmłodszymi i ich rodzicami będzie okazja podszkolić się pod okiem Sebastiana Świderskiego czy Magdaleny Śliwy. Zachęcam do udziału w tym wyjątkowym treningu. Sport uczy wielu pozytywnych postaw – sumienności, gry fair play – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
W ramach spotkań przeprowadzone zostaną działania w trzech głównych obszarach – aktywności sportowej, spotkań z mistrzem oraz spotkań Rodziny Siatkarskiej. W ramach pierwszego całe rodziny uczestniczące w zajęciach będą wspólnie wykonywać zadania ruchowe i sportowe. Po zakończeniu wspólnej zabawy uczestnicy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dawnymi gwiazdami sportu, poznają także sylwetki wybitnych postaci naszej siatkówki. W Katowicach będą m.in. mistrzowie świata i mistrz olimpijski Ryszard Bosek oraz Stanisław Gościniak, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, mistrzynie Europy Magdalena Śliwa i Aleksandra Jagieło, a całość poprowadzi byłe reprezentant Marcin Prus. Szykuje się wspaniała zabawa!
- Katowicki Spodek, to mekka polskiej siatkówki. To tutaj biało-czerwoni osiem lat temu zdobyli drugi tytuł mistrzów świata, a teraz miejmy nadzieję, że zmierzają po czwarty i trzeci z rzędu. Szeroko rozumiany Śląsk jest dosłownym zagłębiem siatkarskich gwiazd, dlatego pewien jestem że drugie z cyklu spotkanie w ramach Programu „Siatkówka łączy pokolenia” będzie wyjątkowym. Wskazują na to i miejsce i postaci, które nas zaszczycą. Siatkówka, to sport rodzinny i taka jest nasza idea. Siatkówka serwuje wyłącznie pozytywne emocje – mówi Janusz Uznański, wiceprezes Fundacji Polska Siatkówka.
Projekt – „Siatkówka łączy pokolenia” przeprowadzony zostanie w sumie w czterech polskich miastach. Pełne informacje można znaleźć w mediach społecznościowych Fundacji „Polska Siatkówka” oraz partnerskich mediach Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
W programie katowickiego spotkania jest:
12.00-13.00 przybycie uczestników do sali gimnastycznej Spodka, wypełnienie dokumentów (oświadczenie RODO i zgoda na wykorzystanie wizerunku), JEDYNE WEJŚCIE od Al. Wojciecha Korfantego 35, przy lodowisku, za szlabanem prosto proszę kierować się do wejścia do Sali gimnastycznej
13.00 rozpoczęcie spotkania, rozgrzewka, konkurencje sportowe
14.30 spotkanie z mistrzami siatkówki
16.00 zakończenie akcji
Są jeszcze dostępne miejsca na to spotkanie, prosimy o wysyłanie zgłoszeń pod adres mailowy Fundacji. Liczba miejsc ograniczona: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.