W Arenie Toruń, która głównie znana była z mityngów lekkoatletycznych, w dniach 7-9 kwietnia 2022 roku, podczas turnieju kwalifikacyjnego CEV U20, przy wsparciu Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej,

Fundacja Polska Siatkówka przeprowadziła zbiórkę pieniędzy. Wszystkie zebrane środkiw ramach tej zbiórki i zbiórki internetowej, zostaną przeznaczone i przekazane na pomoc dla siatkarskich rodzin z Ukrainy.

Nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam żyć w tak trudnych czasach. Wielkie serca Polaków pomagających Ukrainie są jednak pozytywnym obrazem, na tle smutnych obrazów docierających zza naszej wschodniej granicy.
Przy olbrzymim wsparciu wolontariuszy  z Aniołów Toruń, z AZS UMK Toruń oraz UKS Budowlanki Toruń, biorących udział w zbiórce, przez trzy dni turniejowe udało się zebrać kwotę 4 270,25 złotych, która w całości zostanie przeznaczona i przekazana zgodnie z celem zbiórki.

Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom składamy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i okazanie wielkiego serca dla siatkarskiej rodziny ukraińskiej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!