Katowice od lat uznawane są za mekkę siatkówki, dla naszej dyscypliny miasto wyjątkowe z wielu względów, jednym z nich jest Aleja Gwiazd Siatkówki. Już dzisiaj o godzinie 15:00 w tym wyjątkowym miejscu odsłonięte zostaną kolejne tablice, a kilka godzin później w Spodku reprezentacja Polski siatkarzy pod wodzą trenera Nikoli Grbicia rozegra swój pierwszy mecz w sezonie olimpijskim, towarzysko mierząc się z reprezentacją Niemiec.

15 maja o godzinie 15:00 odbędzie się siódma edycja Alei Gwiazd Siatkówki - druga organizowana pod egidą Polskiej Siatkówki. Upamiętniająca wybitne postaci świata siatkówki Aleja została otwarta w maju 2017 r. przy al. Korfantego w Katowicach, tuż obok legendarnego Spodka. Od tamtej pory trwały ślad pozostawiło w niej 39 osobistości i instytucji związanych z siatkarskim światem. Wieńczy ją unikalna, pamiątkowa ławeczka z repliką pucharu Mistrzostw Świata 2014, zdobytego w katowickim Spodku przez reprezentację Polski. Co roku w Alei Gwiazd Siatkówki swoje tablice odsłaniają kolejne postacie, które zapisały się w historii naszej dyscypliny. Już jutro swoje tablice odsłonią doskonale znani i utytułowani reprezentanci Polski - Aleksandra JagiełoMagdalena ŚliwaJakub Jarosz i Marcin Janusz. Dodatkowo pojawią się dwie tablice upamiętniające ważne wydarzenia – Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku oraz Mistrzostwa Świata w 1974 roku.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że odbywa się w roku olimpijskim, a wraz z meczem towarzyszącym uroczystości reprezentacja Polski mężczyzn rozpocznie sezon, który zwieńczony zostanie występem na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wyjątkowość jutrzejszej uroczystości wynika również z faktu, że zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca zdobycie brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 1964 przez reprezentację Polski kobiet, od tego niezwykle ważnego wydarzenia mija w tym roku dokładnie 60 lat. Rok 2024 to również 50 lat od zdobycia pierwszego w historii Polski - a na dodatek złotego - medalu mistrzostw świata w Meksyku w 1974 roku, również to wydarzenie będzie upamiętnione specjalną tablicą w Alei Gwiazd. W Katowicach obecni będą przedstawiciele obu drużyn, które w tak wyjątkowy sposób zapisały się w historii polskiej siatkówki.