27. października projekt „Siatkówka łączy pokolenia” zawita w stolicy Warmii i Mazur. Spotkanie finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się w hali Urania i rozpocznie o godzinie 9.00. Właśnie ruszyły zapisy.

3. edycja projektu „Siatkówka łączy pokolenia” jest już na półmetku. Dotychczas spotkania odbyły się już w Ostrowcu Świętokrzyskim, Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim. Frekwencja i zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo ogromne a ilość miejsc ograniczona. Dlatego już teraz zachęcamy Państwa do zapisów na wydarzenie w Olsztynie. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie składa się z części sportowej oraz ze spotkania i rozmów z gwiazdami siatkówki. Prosimy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy oraz buty na zmianę. Wydarzenie składać się będzie z dwóch części: trening i konkurencje sportowe oraz spotkanie z mistrzami. A w Uranii gośćmi będą:

- Zbigniew Lubiejewski – złoty medalista igrzysk olimpijskich z Montrealu w 1976 roku oraz srebrny medalista mistrzostw Europy 1975, przez lata związany z olsztyńskim klubem AZS ART.

- Paweł Papke- wielokrotny reprezentant Polski oraz multimedalista klubowym rozgrywek o mistrzostwo Polski. Mistrz świata i Europy juniorów

- Paweł Woicki – mistrz świata juniorów i mistrz Europy seniorów. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

- Mariusz Szyszko – urodzony w Olsztynie. Z olsztyńskim AZS-em dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Wielokrotny reprezentant Polski.

Program wydarzenia:

9.00       zbiórka

9.30       rozpoczęcie akcji, przedstawienie Mistrzów, rozgrzewka

10.00    podział na grupy, zajęcia z mistrzami - zajęcia edukacyjne/szkoleniowe z zakresu zasad gry w siatkówkę, technika odbić itp.

10.45    konkurencje sportowe - rywalizacja sportowa

11.10    przerwa - poczęstunek